Zoeken


Nationale interclub vrouwen – Ere KBAB op 18 mei 2019 te Gentbrugge

 

5de plaats                          5 clubrecords                    3 eerste plaatsen op de nationale bestenlijst 2019.

Wij beschrijven de prestaties van onze atletes in volgorde, zoals zij op de officiële uitslag staan vermeld. Alhoewel het bij een interclub om de punten gaat kan ik toch niet nalaten, bij de resultaten van de atletes die in de 10 eersten staan op de nationale bestenlijst 2019, dit te vermelden. Daarmee wil ik geen afbraak doen aan de prestaties en de inzet voor hun club van de andere atletes.

Scholier Kato Moustie, nam deel aan de 400m horden. Kato werd schitterend 3de in een nieuw clubrecord:62.14sec (1ste op de nationale bestenlijst 2019), goed voor 10 punten.

Charlotte Duyck kwam als 2de atlete (in de loopnummers) van onze club in actie. Charlotte won haar reeks in een nieuw clubrecord: 12.01sec(5de op de nationale bestenlijst 2019), goed voor 11 punten. Anne Zagré, won de andere reeks in een tijd van 11.95sec, met een tegenwind van 0,1m/sec. Bij Charlotte was die tegenwind 0,9m/sec. Voor de zoveelste keer dit seizoen had Charlotte geen geluk met de wind. Anders zat een tijd onder de 12sec er zeker in, en misschien zelfs 13 punten. De conditie van Charlotte is zeer goed. Dat bewees zij ook op de 200m, waar zij ook haar eigen clubrecord verbeterde, tijd 24.06sec(4de op de nationale bestenlijst 2019) goed voor 10 punten voor onze club. De wind was hier +0,2m/sec. Ook hier is met wat meer positieve wind, een tijd onder de 24sec zeker haalbaar. Charlotte zal zeker niet wanhopen. Die gunstige wind komt er wel eens aan!

Op Emma Van De Walle kunnen wij altijd rekenen. Na een mindere activiteit, wegens hogere studies, bewees Emma vorige winter, dat zij nog niets van haar vroegere kwaliteiten heeft verloren. Ik noteer nog altijd 4 clubrecords op Emma haar naam: als scholier, als junior en als senior. Emma werd 7de op de 800m in een tijd van 2.18.11sec, goed voor 6 punten. Een PR en beter dan haar beste tijd, indoor vorige winter: 2.21.13sec.

Anneleen Vande Riviere liep de 1500m in een tijd van 5.52.02sec, goed voor 4 punten. Anneleen liep lange tijd in een groepje van drie, perste er in de laatste bocht nog een spurtje uit, maar werd in de laatste rechte lijn nog voorbij gestoken door haar 2 opponenten, die een vlugger eindschot hadden. Toch goed geprobeerd Anneleen!                                           

Juniore Leonie Van Vynckt werd knap 2de in haar reeks op de 100m horden in een tijd van 15.01sec, goed voor 6 punten en een PR(7de plaats op de nationale bestenlijst 2019). Vorig jaar was de beste seizoenstijd van Leonie:15.59sec. Dus een enorme sprong voorwaarts voor Leonie.

Juniore Zita Goossens kan het, naast het hoogspringen, nummer dat zij later met overwicht zou winnen, ook op de 400m. Zita liep de 400m in een tijd van 58.07sec, goed voor 8 punten en een 4de plaats op de nationale bestenlijst 2019. In het hoogspringen sprong Zita over 1.77m: goed voor 13 punten en een 1ste plaats op de nationale bestenlijst 2019.

Op de 3000m konden wij rekenen op W40 Kate – Nkoane Keitumetse. Zij liep de 3000m in een tijd van 12.31.78sec, goed voor 1 punt, en daar zal zij zelf verstomd van staan, een clubrecord W40.

Bij het hamerslingeren konden wij net als vorig jaar rekenen op onze W35 Valerie Dhont. Valerie wierp de hamer 24.25m ver, goed voor 2 punten. Vorig jaar in Dampicourt, wierp Valerie in abnormale omstandigheden (zij kreeg ook maar 2 beurten) 20.51m ver.

In het speerwerpen konden wij net als vorig jaar terug rekenen op studente Celestine Tytgat. Celestine deed het zeer goed:35.17m, goed voor 9 punten. Vorig jaar wierp Celestine 31.98m ver. Dus nu meer dan 3 meter verder. Celestine is al actief vanaf de benjamins, en is in het bezit van 5 clubrecords (als benjamin, pupil,scholier en senior). Van clubliefde gesproken!

Emma Coppenolle sprong 5.69m ver, met een tegenwind van 0,3m/sec. Emma haar sprong leverde 9 punten op voor onze club, en voor Emma een 6de plaats op de nationale bestenlijst 2019.

Bij het polsstokspringen, was Hanne Dhont, vorig jaar, met een sprong van 3.10m goed voor 7 punten. Nu was Hanne spijtig genoeg gekwetst. Ook scholiere Anne-Sofie Dooms, vorig jaar beste jaarprestatie 3.03m was gekwetst. Dan moest onze Belgisch recordhoudster W55 Carine Geiregat maar aantreden. Carine zorgde met haar 2.20m toch voor 1 puntje. Alle beetjes helpen. Dank u Carine!. Aan de gekwetsten, een vlug en volledig herstel!

Als laatste in de officiële uitslag staat onze eerstejaars juniore Sara Vanhalst vermeld. Sara nam net zoals vorig jaar met succes deel aan haar geliefkoosd nummer, het hinkstapspringen. Bij haar 6de sprong was het 11.54m, goed voor 10 punten, een ruime verbetering van haar eigen clubrecord, en een 1ste plaats op de nationale bestenlijst 2019. Sara haar jarenlange concurrente bij het hinkstapspringen, Margot Delbare, sprong in haar interclub in Sint-Niklaas, precies 1cm minder ver. Er staan ons deze zomer nog heel wat pittige duels te wachten.

Onze aflossingsploeg 4 x 100m, bestaande uit: Emma Coppenolle, Zita Goossens, Kato Moustie en Charlotte Duyck, liepen hun nummer in een tijd van 47.25sec, goed voor 8 punten. Vorig jaar met een andere samenstelling van de ploeg was de tijd: 47.28sec.

Emma Coppenolle, schrok er niet voor terug, om na het verspringen en de 4 x 100m, ook nog aan te treden op de 4 x 400m. De ploeg bestond uit de juniores: Sara Vanhalst, Leonie Van Vynckt, Lisa Van Renterghem en als slotloopster Emma. Met hun tijd van 4.03.15sec behaalden zij 3 punten. Vorig jaar in Dampicourt, was de tijd van onze aflossingsploeg 4 x 400m:4.06.88sec. Dus ook hier ruim sneller!

Deze prachtige prestaties van onze atletes resulteerden in een 5de plaats, met een totaal van 135 punten. De 4de, OEH behaalde 147 punten en de 6de HAC 116 punten.

Dus een dikke, dikke proficiat aan alle deelneemsters. Mijn dank gaat natuurlijk ook uit naar de trainers(sters), bestuursleden, juryleden en de vele supporterende ouders en atleten(tes). Ook een speciale dank voor Els Coppieters, die jaarlijks aanwezig is, en lange tijd een voortrekkersrol speelde voor onze aflossingsploeg.

Etienne.    

Add comment


Security code
Refresh

Wie is online

We have 145 guests and no members online