Zoeken


Belgisch Kampioenschap Indoor Juniores en Beloften, Belgisch Kampioenschap Indoor Cadetten en Scholieren.

 b_300_150_16777215_00_images_sennah.jpgb_300_150_16777215_00_images_stankl.jpgLouvain-la-Neuve: zaterdag 29 februari 2020: 1 x goud, 1 x zilver en 2 x brons.

Belgisch Kampioenschap Indoor Cadetten en Scholieren. Gent zondag 1 maart 2020: 2 x goud, 1 x zilver, 2 clubrecords.

De deelnemers(sters) bij de juniores en beloften waren allemaal studenten(tes) laatste jaar middelbaar of studentes hoger onderwijs.

 

 

Eerstejaars belofte Zita Goossens, nam na de universitaire kampioenschappen, slechts voor de 2de keer deze winter deel aan het hoogspringen. Zoals te verwachten won Zita goud, met een sprong van 1.72m. Dit is 2cm minder hoog dan de week voordien. Zita voelde zich de week voor het BK wat ziekjes, maar haar gouden medaille is reeds de 7de op een BK. Je moet het maar doen! Eerstejaars juniore Kato Moustie nam met succes deel aan haar geliefkoosd horden nummer. Kato was ingeschreven met der 4de beste jaarprestatie van 8.99sec. Kato werd 2de in haar reeks in een tijd van 9.00sec. In de finale werd het ook een 2de plaats in een tijd van 9.01sec, dus zilver voor Kato. Kato werd enkel geklopt door de één jaar oudere, de grote belofte op de hoge horden, Angel Agwazie. De AVLO atlete had er o.a. een stage in Zuid-Afrika opzitten. Dus uitstekend Kato! Eerstejaars junior Emiel Botterman was de 1ste Deinzenaar die in actie kwam. Emiel was ingeschreven op de 60m met een beste jaarprestatie van 7.07sec. Emiel won zijn reeks in een tijd van 7.08sec. Emiel werd 3de in de finale in een tijd van 7.10sec. Dus een bronzen medaille voor Emiel. Een prachtig afsluiten van een uitstekend winterseizoen. Emiel was wel de 1ste eerstejaars. Op de foto in de Nieuwsbrief van de VAL was te zien dat het allemaal heel nipt was. Een 2de bronzen medaille was er voor juniore Sara Vanhalst. Sara was ingeschreven in haar favoriete nummer, het hinkstapspringen met een beste jaarprestatie van 11.34m. Na een zeer regelmatige wedstrijd verbeterde Sara zich tot 11.56m. En wie behaalde de zilveren medaille? De reeds jarenlange rivale van Sara, de Limburgse Margot Delbare. Ook Margot lukte haar beste jaarprestatie: 11.68m. Zowel Margot als Sara sprongen vorige winter verder, maar hebben als begrijpelijk excuus dat zij nu beiden in hun 1ste jaar universitair onderwijs zitten. De hoeveelste medaille dit voor Sara is zal zij zelf wel hebben bijgehouden. Een dikke, dikke proficiat aan alle vier onze medaille winnaars.

Leonie Van Vynckt en Milan Van de Walle namen beiden aan 2 nummers deel en behaalden alle twee in één van die nummers een 4de plaats. Eerstejaars belofte Leonie Van Vynckt nam deel aan de 60m horden en de 200m. Leonie was op de 60m horden ingeschreven met een beste jaarprestatie van 9.19sec. Leonie werd 2de in haar reeks met een scherpe tijd van 9.08sec In de finale werd Leonie 4de vanuit baan 2 in een tijd van 9.17sec. De atlete die de 3de plaats behaalde liep in baan 7 en klokte een tijd van 9.14sec. Hadden die twee naast elkaar gelopen dan had er misschien een 3de plaats ingezeten voor Leonie. Tweemaal haar beste jaarprestatie verbeteren dat is zeker een puik resultaat voor Leonie. Leonie was ook ingeschreven op de 200m. Daar was haar beste jaarprestatie 26.49sec. In een rechtstreekse finale werd het 26.91sec. Proficiat Leonie! Milan Van de Walle was in het verspringen ingeschreven met een 6de beste jaarprestatie van 6.45m. Milan werd puik 4de en verbeterde zijn beste jaarprestatie tot 6.59m. Op de 60m horden was Milan ingeschreven met de 7de beste jaarprestatie van 8.79sec. Milan werd 4de in zijn reeks in een tijd van 9.02sec. In de finale werd het vanuit baan 8, een 7de plaats in een tijd van 8.83sec. De 6de liep vanuit baan 2 dezelfde tijd. Proficiat Milan!

Dus een prachtig resultaat voor onze club. Zes deelnemers(sters): 4 medailles en twee 4de plaatsen. Beter kan niet. Proficiat aan al onze deelnemers(sters) en hun trainers(sters)!

Bij het BK cadetten en scholieren namen er 9 jongens en 4 meisjes deel. Sommigen namen 2 nummers voor hun rekening of liepen reeksen en finale.

Eerstejaars scholier Sennah Vanhoeijen was in het verspringen ingeschreven met een 2de beste jaarprestatie van 5.63m. De 1 jaar oudere Sara Van Hoyweghen had als beste jaarprestatie 5.73m. Wat een spannende strijd! Sennah nam onmiddellijk het heft in handen, door bij haar 2de sprong 5.64m te laten noteren. Dan sprong Sara bij haar 3de poging 5.67m. Bij haar 4de poging sprong Sennah ook 5.67m ver, en nam de leiding doordat haar 2de beste sprong beter was dan die van Sara. Sara liet bij haar 5de sprong 5.65m noteren en kwam dan aan de leiding. Sennah liet bij haar 5de sprong een nipte nulsprong noteren. Sennah kwam voor haar laatste sprong eerst aan de beurt en sprong 5.81m ver. Sara sprong dan bij haar laatste poging, alles of niets, en het werd een nulsprong. Wat een ontlading bij Sennah en haar entourage! Sennah verbeterde tijdens deze wedstrijd 3 x haar eigen clubrecord en staat op het einde van dit winterseizoen 1ste op de nationale bestenlijst. Vorig seizoen liet de beste scholiere 5.71m noteren. Trainer Kurt had die overwinning van Sennah zien aankomen. Maar die 5.81m had waarschijnlijk niemand voor mogelijk geacht. Een dikke, dikke proficiat voor Sennah! In diezelfde wedstrijd was Stien Christiaens ingeschreven met een 8ste beste jaarprestatie van 5.13m. Stien werd nu 5de met een sprong van 5.28m, gelukt bij haar 1ste poging; dus een verbetering van haar PR met 15cm. Nadien lukte het niet meer. Al gans het seizoen heeft Stien problemen om regelmaat te leggen in haar sprongen. Toch ook een dikke proficiat voor Stien! Die regelmaat komt er met tijd en boterhammen. De 2de gouden medaille was er voor tweedejaars cadet Stan De Ketelaere. Stan was ingeschreven met de 2de beste jaarprestatie van 6.00m. Stan stond van bij de 1ste poging aan de leiding met een sprong van 5.93m en bleef dat ook gans de wedstrijd. Stan wou zich echter nog verbeteren met het oog op het clubrecord, dat met 6.12m op naam stond van Brian Ingelaere. De 5de poging was een nulsprong. Maar bij de 6de nog eens, alles of niets sprong, lukte het dan wel. 6.20m was het resultaat. De gouden medaille was een feit, het clubrecord is nu in het bezit van Stan. Voor Stan was het ook een verbetering van zijn PR met 20cm. Dit was ook de laatste kans voor Stan om dat clubrecord in zijn bezit te krijgen, gezien Stan volgend winterseizoen eerstjaars scholier is. Een dikke, dikke proficiat voor Stan en zijn entourage! Tweedejaars cadet Thomas Heersmink startte als uitgesproken favoriet op de altijd moeilijke afstand, vooral op een indoor piste, de 400m. Thomas had op het PK de beste jaarprestatie op die afstand gelopen 53.88sec, voor de één jaar jongere atleet van ASVO, Mateo Bogaert 54.52sec. Thomas won ook die 400m op het KVV, waar Mateo brons behaalde op de 200m, maar wel als 1ste eerstejaars. Thomas werd de 5de, dus gunstigste baan toebedeeld. Mateo de 6de baan. Zoals bij de vorige kampioenschappen nam Thomas van bij het begin de leiding, maar kraakte in de laatste rechte lijn. Mateo won in een tijd van 53.51sec. Voor Thomas werd het zilver, in een tijd van 54.10sec. Verliezen van een atleet die zijn PR met meer dan 1 seconde verbetert is zeker geen schande. Al bij al is het een mooi winterseizoen geworden voor Thomas; 2de op de nationale bestenlijst, en op het PK verbeteren van het clubrecord. Proficiat Thomas!

Sennah en Stien namen in de late namiddag ook nog deel aan de 200m in een rechtstreekse finale. Sennah was ingeschreven met de 4de beste jaarprestatie van 25.57sec. Sennah klokte vanuit baan 3 de 4de beste tijd: 25.63sec. De atlete die de bronzen medaille behaalde liep vanuit baan 5 een tijd van 25.55sec. Stien was ingeschreven met een beste jaarprestatie van 26.83sec. Vanuit baan 5   verbeterde Stien zich tot 26.72sec. Dus voor Stien een 2de PR. Ook Stan De Ketelaere nam er als 2de nummer de 200m bij. Stan was ingeschreven met een beste jaarprestatie van 25.46sec. Vanuit de nadelige 2de baan won Stan zijn reeks in een tijd van 24.75sec. Dus voor Stan een ruime verbetering van zijn PR. Tweedejaars cadet Victor Tavernier nam deel aan de 60m horden en met succes. Victor was ingeschreven met de 12de beste jaarprestatie van 9.30sec. Victor werd 3de in zijn reeks in een tijd van 8.95sec (wat een verbetering van zijn PR!). Met deze tijd plaatste hij zich voor de finale. In die finale werd het een 6de plaats in een tijd van 9.09sec. Een mooie afsluiter van een succesvol winterseizoen. Proficiat! Bij de scholieren was eerstejaars Nathan Boone op de 60m horden ingeschreven met de 9de beste jaarprestatie van 8.68sec. Nathan werd 4de in zijn reeks in een tijd van 8.71sec, dezelfde tijd als de 3de, en de 10de tijd van alle deelnemers. Toch een mooie prestatie voor een eerstejaars. Ook op diezelfde 60m horden nam Jorren Almey deel. Jorren zijn beste jaarprestatie was 9.10sec. Nu was het 9.32sec. Verder blijven oefenen Jorren! De andere uitslagen overlopen wij in de volgorde zoals zij op de officiële uitslagenlijst staan. Tweedejaars scholier Louise Van Parys was ingeschreven op de 60m met een beste jaarprestatie van 8.21sec en klokte nu af op 8.36sec. Bij de jongens scholieren namen 2 eerstejaars deel aan de 60m. Tshwanelo Van Reeth verbeterde zich van 7.65sec tot 7.63sec. Florent Colpaert deed juist het omgekeerde. Florent was ingeschreven met een PR van 7.63sec en deed nu 7.65sec op zijn 60m. Het feit dat Florent nadien niet deelnam aan de 200m, doet mij vermoeden dat Florent niet 100% in orde was. Ik heb dat spijtig genoeg niet kunnen nagaan. Eerstejaars scholier Tijl Cocquyt was op de 400m ingeschreven met een 8ste beste jaartijd van 53.02sec. Het werd nu 53.09sec; de 9de tijd. Goed zo! Beetje bij beetje doet tweedejaars cadet Micheline De Keukeleire iets af van haar beste jaarprestatie. Micheline verbeterde zich nu van 27.68sec tot 27.58sec. Alle vooruitgang is goed meegenomen! De laatste Deinzenaar die in actie kwam was eerstejaars scholier Jelle Debouvere. Jelle was ingeschreven met een beste jaartijd van 24.09sec en klokte nu vanuit baan 4 af op 24.19sec. Ik zie Jelle deze zomer outdoor nog heel wat vorderingen maken.

Wij kunnen besluiten met de vaststelling dat ook dit BK zeer positief was voor onze club: onze 13 deelnemers(sters) behaalden 2 gouden en 1 zilveren medaille, 2 vestigden een nieuw clubrecord, en 8 verbeterden hun PR.

Mijn dank gaat naar, naast onze atleten, hun trainers(sters), voorzitster Rita, familieleden en andere supporters.

Tussen mijn schrijven door ben ik naar den Delhaize geweest, en daar vernam ik van Christophe( je moet maar raden welke Christophe) dat er vandaag(zaterdag) een Internationale match geweest is in de topsporthal, tussen de VAL, de LBFA, Nederland en Noorwegen. 2 van onze atleten(tes) namen daar aan deel en behaalden schitterende resultaten: Sennah Vanhoeijen won het verspringen met een sprong van 5.83m, nog maar eens een nieuw clubrecord. Tijl Cocquyt won de 400m en Sennah werd met de VAL-ploeg 2de op de 4 x 200m.

Voor mij ook een plezierig afsluiten van dit verslag.

Etienne.

Wie is online

We hebben 139 gasten en geen leden online